Շիրակում մեկ օրում կորոնավիրուսային հիվանդության 20 նոր դեպք է գրանցվել
Օգոստոսի 29-ի ժամը 11.00-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով Շիրակի մարզի 58 բնակիչ է բուժվում։  Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 9631 նմուշառում, որից 8277-ը Շիրակի մարզում: Օգոստոսի 29-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 20 նոր դեպք։
Շիրակի մարզպետարանից տեղեկացնում են, որ մարզում այսօրվա դրությամբ տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 586 քաղաքացի, նրանցից 131-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։
Կորոնավիրուսից առողջացել և Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցից մինչ օրս դուրս է գրվել Շիրակի մարզի 537 բնակիչ։ 62 հիվանդներ տեղափոխվել են մայրաքաղաք: Արձանագրվել է մահվան 40 դեպք:

As of August 29, at 11.00, 58 patients are treated at Gyumri Infectious hospital diagnosed with coronavirus. As Shirak Governor’s office reported, over the past day 20 new cases of Covid-19 have been confirmed.
According to the source, 537 patients have recovered and discharged from hospitals to date, 40 have died, while 62 patients are treated at Yerevan hospitals. 568 citizens have been advised to self-isolate, 131 of whom have coronavirus symptoms and remain under the medical surveillance.
Since March, 9,631 coronavirus tests have been performed at Shirak hospitals and the regional branch of the National Center for Disease Control and Prevention, the source said.