01.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 491 նոր դեպք, գրանցվել է 5 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4134 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 491 նոր դեպք: Առողջացել է 218 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, որից մեկն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 56 (տղամարդ) 84 (կին), 84 (կին) և 80 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 50850 դեպք, որոնցից 44219-ն` առողջացած, 963-ը` մահվան ելքով: Մահացել է ևս 298 մարդ, երբ պացիենտը ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5370 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 296327 թեստավորում:

01.10.2020. За сутки в Армении подтвержден 491 новый случай коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 491 новый случай коронавируса (при проведенных 4134 тестах), выздоровели 218 человек.
За минувшие сутки скончались 5 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 56 лет (мужчина), 84 лет (женщина), 84 лет (женщина) и 80 лет (мужчина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 четверга, 1 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 50850. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 44219 человек. Число случаев с летальным исходом составило 963.
В предыдущий день был зарегистрирован ещё 1 случай смерти пациента, у которого был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 298.
Фактически на лечении находятся 5370 пациентов. В общей сложности было проведено 296327 тестирований.