06.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 406 նոր դեպք, գրանցվել է 6 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1926 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 406 նոր դեպք: Առողջացել է 222 հիվանդ: Մեկ օրում մահացել է 6 մարդ:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 63 (կին), 75 (կին), 85 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 68 (տղամարդ) և 53 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 53083 դեպք, որոնցից 44932-ն` առողջացած, 990-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս 302 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6859 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 309945 թեստավորում:

Armenia has confirmed 406 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 53,083 as of 11 a.m. Tuesday, October 6, the Ministry of Health reports.
222 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 44,932.
The coronavirus death toll has increased by 6 to 990. The latest victims were 63 (female), 75 (female), 85 (male), 69 (male), 68 (male) and 53 (female) years old. All had underlying chronic health conditions.
The number of active cases is 6,859. As many as 309,945 tests have been performed in the country since the disease outbreak, the ministry said.