10.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 649 նոր դեպք, գրանցվել է 6 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2737 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 649 նոր դեպք: Առողջացել է 243 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 6 մարդ։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 55, 66, 67, 69, 88 և 70 տարեկան կանայք։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 55736 դեպք, որոնցից 45771-ն` առողջացած, 1016-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 302 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8646 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 322528 թեստավորում:

10.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 649 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 649 новых случаев коронавируса (при проведенных 2737 тестах), выздоровели 243 человека.
За минувшие сутки скончались 6 пациентов с коронавирусом.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 55, 66, 67, 69, 88 и 70 лет. Все страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 10 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 55736. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 45771 человека. Число случаев с летальным исходом составило 1016.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 303.
Фактически на лечении находятся 8646 пациентов. В общей сложности было проведено 322528 тестирований.