16.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 1465 նոր դեպք, գրանցվել է 13 մահ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4005 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1465 նոր դեպք: Առողջացել է 422 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 13 մարդ, որից 3-ը, ըստ ՀՀ առողջապահության նախարարության, պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 60 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 83 (կին), 68 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 86 (կին), 93 (կին), 73 (կին), 60 (տղամարդ) և 73 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 61460 դեպք, որոնցից 47541-ն` առողջացած, 1056-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 314 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12549 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 340116 թեստավորում:

Armenia has reported a record one-day increase in coronavirus infections, with the total rising by 1,465 to 61,460 as of 11 a.m. Friday, October 16.
As the Health Ministry reports, 422 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 47,541.
The coronavirus death toll has increased by 10 to 1,056. The latest victims were 60 (male), 76 (male), 83 (female), 68 (male), 86 (male), 86 (female), 93 (female), 73 (female), 60 (male) and 73 (female) years old. All had underlying chronic health conditions. Three other patients carrying the virus died from other causes in the past 24 hours.
The number of active cases is 12,549. As many as 340,116 tests have been performed in the country since the disease outbreak.