Լիբիայի ազգային բանակի գեներալ. Թուրքիան Լիբիայից ահաբեկիչներ, վարձկաններ է  տեղափոխում Ադրբեջան
Լիբիայի ազգային բանակի խոսնակ, գեներալ-մայոր Ահմեդ Ալ-Մեսմարին օրեր առաջ հաստատել է, որ Թուրքիան իր երկրից ահաբեկիչներ ու վարձկաններ է տեղափոխում Ադրբեջան: Այս մասին գրում է hawarnews-ը։
Հեռուստատեսային ելույթում Ալ-Մեսմարին ասել է, որ «Թուրքիան այժմ Լիբիայից, Սիրիայից և այլ ազգությունների ահաբեկիչներին տեղափոխում է Լիբիայից Ադրբեջան՝ վերջիններիս Հայաստանի դեմ մարտերում  աջակցելու համար»:
Խոսնակը նախազգուշացրել էր երկրի արևմուտքում «անվտանգության շատ լուրջ սպառնալիքի» մասին, քանի որ «խմբավորումները վերահսկում են օդանավակայանները և շահագործում դրանք՝ ահաբեկչական տարրեր երկրի ներսում և երկրից դուրս տեղափոխելու համար»:

Libyan army spokesman: Turkey transfers terrorists, mercenaries from Libya to Azerbaijan
The spokesman of the Libyan National Army (LNA), Major-General Ahmed Al-Mismari has stated that Turkey is transferring terrorists and mercenaries from Libya to Azerbaijan to fight against Armenians in Nagorno-Karabakh (Artsakh)..
“Turkey is now transferring Libyan, Syrian and of other nationalities terrorists and takfiris from Libya to Azerbaijan to support the latter in its battles against Armenia,” Al-Mismari said in a televised speech a few days ago, according to Hawar News Agency.
The spokesman warned of a "very serious security threat" in the west of the country, as "takfiri groups control the airports and exploit them to transport terrorist elements in and out of the country."