17.10.2020. Կորոնավիրուսի 1540 նոր դեպք է գրանցվել, 11 մարդ մահացել է
Անցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում կորոնովիրուսի ախտորոշման համար կատարվել է 3937 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1540 նոր դեպք: Նման տվյալներ է հրապարակել ԱՆ-ն՝ ավելացնելով, որ ունենք 384 առողջացած:
Նախորդ մեկ օրվա ընթացքում հիվանդության հետևանքով մահացել է 11 մարդ։ ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 75 (կին), 64 (տղամարդ), 89 (տղամարդ), 78 (կին), 70 (կին), 69 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 66 (կին), 82 (կին) և 73 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հիվանդության հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 1067-ի, ևս 314 կորոնվիորւսով հիվանդ մահացել է այլ հիվանդություններից։
Հոկտեմբերի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 63000 դեպք, որոնցից 47925-ն` առողջացած, 1067-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13694 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 344053 թեստավորում:

17.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 1540 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1540 новых случаев коронавируса (при проведенных 3937 тестах), выздоровели 384 человека.
За минувшие сутки скончались 11 пациентов с коронавирусом. Из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 75 лет (женщина), 64 лет (мужчина), 89 лет (мужчина), 78 лет (женщина), 70 лет (женщина), 69 лет (мужчина), 71 года (мужчина), 68 лет (мужчина), 66 лет (женщина), 82 лет (женщина) и 73 лет (мужчина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 субботы, 17 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 63000. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 47925 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1067.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 314.
Фактически на лечении находятся 13694 пациента. В общей сложности было проведено 344053 тестирования.