18.10.2020. Կորոնավիրուսի 1694 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4096 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1694 նոր դեպք: Առողջացել է 179 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, որից երկուսը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 65 (կին), 71 (կին), 59 (կին), 64 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 71 (կին), 81 (կին), 89 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 81 (տղամարդ), 68 (կին), 67 (տղամարդ) և 46 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 64694 դեպք, որոնցից 48104-ն` առողջացած, 1081-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 316 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15193 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 348149 թեստավորում:

18.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 1694 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1694 новых случая коронавируса (при проведенных 4096 тестах), выздоровели 179 человек.
За минувшие сутки скончались 16 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине других болезней.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 65 лет (женщина), 71 года (женщина), 59 лет (женщина), 64 лет (мужчина), 68 лет (мужчина), 66 лет (мужчина), 71 года (женщина), 81 года (женщина), 89 лет (мужчина), 72 лет (мужчина), 81 года (мужчина), 68 лет (женщина), 67 лет (мужчина) и 46 лет (мужчина). Помимо последнего, все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 воскресенья, 18 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 64694. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 48104 человека. Число случаев с летальным исходом составило 1081.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения РА, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 316.
Фактически на лечении находятся 15193 пациента. В общей сложности было проведено 348149 тестирований.