23.10.2020. Կորոնավիրուսի 2474 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5760 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2474 նոր դեպք: Առողջացել է 489 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 67 (տղամարդ),  58 (կին), 57 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 77 (կին), 74 (կին), 87 (կին), 66 (տղամարդ), 69 (կին), 61 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 72 (կին), 96 (տղամարդ) և 74 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 73310 դեպք, որոնցից 50276-ն` առողջացած, 1145-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 329 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21560 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 368053 թեստավորում:

Armenia has reported a new record single-day increase in coronavirus infections, with the total rising by 2,474 to 73,310 as of 11 a.m. Friday, October 23.
As the Health Ministry reports, 489 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 50,276.
The coronavirus death toll has increased by 14 to 1,145. The latest victims were 67 (male), 58 (female), 57 (male), 83 (male), 77 (female), 74 (female), 87 (female), 66 (male), 69 (female), 61 (male), 72 (male), 72 (female), 96 (male) and 74 (male) years old. All had underlying chronic health conditions. Two other patients carrying the virus died from other causes in the past 24 hours.
The number of active cases is 21,560. As many as 368,053 tests have been performed in the country since the disease outbreak.