23.10.2020. Կորոնավիրուսի 2474 նոր դեպք է գրանցվել, 16 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5760 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2474 նոր դեպք: Առողջացել է 489 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 16 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 67 (տղամարդ),  58 (կին), 57 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 77 (կին), 74 (կին), 87 (կին), 66 (տղամարդ), 69 (կին), 61 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 72 (կին), 96 (տղամարդ) և 74 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հոկտեմբերի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 73310 դեպք, որոնցից 50276-ն` առողջացած, 1145-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 329 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 21560 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 368053 թեստավորում:

23.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 2474 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2474 новых случая коронавируса (при проведенных 5760 тестах), выздоровели 489 человек.
За минувшие сутки скончались 16 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине других болезней.
Что касается случаев смерти от коронавируса, из Минздрава сообщают, что скончались пациенты в возрасте 67 лет (мужчина), 58 лет (женщина), 57 лет (мужчина), 83 лет (мужчина), 77 лет (женщина), 74 лет (женщина), 87 лет (женщина), 66 лет (мужчина), 69 лет (женщина), 61 года (мужчина), 72 лет (мужчина), 72 лет (женщина), 96 лет (мужчина) и 74 лет (мужчина). Все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 пятницы, 23 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 73310. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 50276 человек. Число случаев с летальным исходом составило 1145.
Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 329.
Фактически на лечении находятся 21560 пациентов. В общей сложности было проведено 368053 тестирования.