Արտակ Բեգլարյան. Ի՞նչ հումանիտար համաձայնություն
Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը թվիթերի իր միկրոբլոգում ահազանգում է՝ Ադրբեջանն այսօր առավոտյան հարվածներ է հասցնում Ստեփանակերտին։
«Ի՞նչ հումանիտար համաձայնություն։ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հայտարարությունից հետո Ադրբեջանն այսօր առովտյան դիտավորյալ թիրախավորել է Ստեփանակերտի հանրային ու բնակելի շրջանները, որոնց մոտակայքում Արցախի որևէ ռազմական օբյեկտ չկա»,- գրել է Արցախի ՄԻՊ-ը։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Հայաստանի ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտարարեց.
«Հակառակորդը, խախտելով Ժնևում՝ խաղաղ բնակավայրերը չթիրախավորելու մասին ԵԱՀԿ ՄԻնսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը, հրթիռակոծել է նաև Շուշին:

Артак Бегларян: «Какое гуманитарное соглашение?»
Защитник прав человека (омбудсмен) Арцаха Артак Бегларян в своем микроблоге в Twitter сообщает: ВС Азербайджана сегодня утром наносит удары по Степанакерту.
«Какое гуманитарное соглашение? После заявления сопредседателей Минской группы ОБСЕ Азербайджан сегодня утром преднамеренно взял под прицел общественные и жилые районы Степанакерта, при этом там поблизости нет ни одного военного объекта Арцаха», – написал А.Бегларян.
Напомним, что немногим ранее пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян написала:
«ВС Азербайджана, нарушив достигнутую в Женеве при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ договоренность не таргетировать мирные населенные пункты, подверг ракетному обстрелу и город Шуши (Арцах).