Ադրբեջանն ու Թուրքիան շարունակում են իրականացնել պատերազմական հանցագործություններ՝ թիրախավորելով Արցախի խաղաղ  բնակչությանը․ ԱՀ ՄԻՊ
19:34 06/11/2020
Ադրբեջանն ու Թուրքիան շարունակում են իրականացնել պատերազմական հանցագործություններ՝ թիրախավորելով Արցախի խաղաղ բնակչությանը․ ԱՀ ՄԻՊ
ԱՀ ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը Ստեփանակերտի բնակելի թաղամասերից մեկից, որտեղ այսօր Ադրբեջանի հրթիռակոծության հետևանքով սպանվել են տարեց կինն ու նրա երկու թոռները, հանդես է եկել նոր կոչով։ Այս մասին հայտնում է Արցախ տեղեկատվական շտաբը։
«Ադրբեջանն ու Թուրքիան շարունակում են իրականացնել պատերազմական հանցագործություններ՝ թիրախավորելով Արցախի խաղաղ  բնակչությանը»,- ասել է Բեգլարյանը։

Омбудсмен Артак Бегларян: Азербайджан и Турция продолжают совершать военные преступления против мирного населения Арцаха
21:01 06/11/2020
Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян выступил с новым обращением из жилого квартала арцахской столицы Степанакерта, где сегодня в результате ракетного обстрела со стороны ВС Азербайджана погибли пожилая женщина и двое ее внуков. Об этом сообщает информационный штаб Арцаха.
«Азербайджан и Турция продолжают совершать военные преступления, таргетируя мирное население Арцаха», – сказал Бегларян.