01.12.2020. Կորոնավիրուսով 46 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2490 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 843 նոր դեպք: Առողջացել է 1923 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 46 մարդ: Նրանցից 17-ը, ըստ առողջապահության նախարարության,  ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ տվյալներով, դեկտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 135967 դեպք, որոնցից 110365-ն` առողջացած, 2193-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 559 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 22850 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 512617 թեստավորում:

01.12.2020. За сутки в Армении скончались 46 пациентов с коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 843 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2490 тестах), выздоровели 1923 человека.
За минувшие сутки скончались 46 пациентов с коронавирусом, 17 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 1 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 135967. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 110365 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2193. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 559.
Фактически на лечении находятся 22850 пациентов. В общей сложности было проведено 512617 тестирований.