08.12.2020. Կորոնավիրուսի 584 նոր դեպք է գրանցվել, 30 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2302 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 584 նոր դեպք: Առողջացել է 1498 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 30 մարդ:  Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
ԱՆ ներկայացևած տվյալներով, դեկտեմբերի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 142928 դեպք, որոնցից 119147-ն` առողջացած, 2372-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 597 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 20812 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 532527 թեստավորում:

08.12.2020. За сутки в Армении подтверждено 584 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 584 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2302 тестах), выздоровели 1498 человек.
За минувшие сутки скончались 30 пациентов с коронавирусом, 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Таким образом, по положению 11:00 вторника, 8 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 142928. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 119147 человек.
Число случаев с летальным исходом составило 2372. Зарегистрированы также случаи смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 597.
Фактически на лечении находятся 20812 пациентов. В общей сложности было проведено 532527 тестирований.