29.03.2021. Կորոնավիրուսի 424 նոր դեպք է գրանցվել, 13 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3978 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 424 նոր դեպք: Առողջացել է 590 մարդ:  Մեկ օրում մահացել է 13 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մարտի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 190741 դեպք, որոնցից 172096-ն` առողջացած, 3476-ը` մահվան ելքով:  Մահվան ևս 882 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4358 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14287 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 842817 թեստավորում:

Armenia has confirmed 424 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 190,741 as of 11 a.m. Monday, March 29, the Ministry of Health reports.
590 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 172,096.
The COVID-19 death toll has increased by 12 to 3,476. The figure does not include the deaths of 882 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 14,287. As many as 842,817 tests have been performed in the country since the disease outbreak.