05.04.2021. Կորոնավիրուսի 479 նոր դեպք է գրանցվել, 24 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3581 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 479 նոր դեպք: Առողջացել է 880 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 24 մարդ։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 197113 դեպք, որոնցից 176889-ն` առողջացած, 3614-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 923 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4537 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15687 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 876820 թեստավորում:

Armenia has confirmed 479 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 197,113 as of 11 a.m. Monday, April 5, the Ministry of Health reports.
880 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 176,889.
The COVID-19 death toll has increased by 22 to 3,614. The figure does not include the deaths of 923 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 15,687. As many as 876,820 tests have been performed in the country since the disease outbreak.