29.04.2021. Կորոնավիրուսի 656 նոր դեպք է գրանցվել, 20 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4284 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 656 նոր դեպք: Առողջացել է 882 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 20 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 215528 դեպք, որոնցից 197171-ն` առողջացած, 4087-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1013 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5100 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13257 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 979060 թեստավորում:

Armenia has confirmed 656 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 215,528 as of 11 a.m. Thursday, April 29, the Ministry of Health reports.
882 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 197,171.
The COVID-19 death toll has increased by 16 to 4,087. The figure does not include the deaths of 1,013 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 13,257. As many as 979,060 tests have been performed in the country since the disease outbreak.