29.04.2021. Կորոնավիրուսի 656 նոր դեպք է գրանցվել, 20 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4284 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 656 նոր դեպք: Առողջացել է 882 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 20 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 215528 դեպք, որոնցից 197171-ն` առողջացած, 4087-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1013 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5100 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13257 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 979060 թեստավորում:

29.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 656 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 656 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4284 тестах), выздоровели 882 человека.
За минувшие сутки скончались 20 пациентов с коронавирусом, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 четверга, 29 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 215528. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 197171 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4087.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1013.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5100 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 13257 пациента. В общей сложности было проведено 979060 тестирований.