03.05.2021. Կորոնավիրուսի 145 նոր դեպք է գրանցվել, 12 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2585 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 145 նոր դեպք: Առողջացել է 717 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 12 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 217008 դեպք, որոնցից 200472-ն` առողջացած, 4149-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1026 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5175 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11361 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 993612 թեստավորում:

Armenia has confirmed 145 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 217,008 as of 11 a.m. Monday, May 3, the Ministry of Health reports.
717 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 200,472.
The COVID-19 death toll has increased by 10 to 4,149. The figure does not include the deaths of 1,026 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 11,361. As many as 993,612 tests have been performed in the country since the disease outbreak.