05.05.2021. Կորոնավիրուսի 493 նոր դեպք է գրանցվել, 13 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3954 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 493 նոր դեպք: Առողջացել է 452 մարդ: Մեկ օրում գրանցվել է մահվան 13 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 217900 դեպք, որոնցից 201559-ն` առողջացած, 4178-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1029 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5207 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11134 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 100909 թեստավորում:

05.05.2021. За сутки в Армении подтверждено 493 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 493 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 3954 тестах), выздоровели 452 человека.
За минувшие сутки скончались 13 пациентов с коронавирусом.
По положению на 11:00 среды, 5 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 217900. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 201559 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4178.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1029.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5207 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 11134 пациента. В общей сложности было проведено 100909 тестирований.