05.05.2021. Կորոնավիրուսի 493 նոր դեպք է գրանցվել, 13 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3954 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 493 նոր դեպք: Առողջացել է 452 մարդ: Մեկ օրում գրանցվել է մահվան 13 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 5-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 217900 դեպք, որոնցից 201559-ն` առողջացած, 4178-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1029 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5207 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11134 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 100909 թեստավորում:

Armenia has confirmed 493 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 217,900 as of 11 a.m. Wednesday, May 5, the Ministry of Health reports.
452 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 201,559.
The COVID-19 death toll has increased by 13 to 4,178. The figure does not include the deaths of 1,029 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 11,134. As many as 1,000,909 tests have been performed in the country since the disease outbreak.