18.05.2021. Կորոնավիրուսի 212 նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3771 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 212 նոր դեպք: Առողջացել է 323 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 17 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221139 դեպք, որոնցից 209222-ն` առողջացած, 4346-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1064 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5410 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6507 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1042821 թեստավորում:

Armenia has confirmed 212 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 221,139 as of 11 a.m. Tuesday, May 18, the Ministry of Health reports.
323 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 209,222.
The COVID-19 death toll has increased by 17 to 4,346. The figure does not include the deaths of 1,064 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 6,507 active cases. As many as 1,042,821 tests have been performed in the country since the disease outbreak.