19.05.2021. Կորոնավիրուսի 229 նոր դեպք է գրանցվել, 14 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3591 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 229 նոր դեպք: Առողջացել է 286 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 14 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221368 դեպք, որոնցից 209508-ն` առողջացած, 4357-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1067 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5424 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6436 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1046412 թեստավորում:

Armenia’s daily coronavirus cases rise by 229 on May 19
Armenia has confirmed 229 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 221,368 as of 11 a.m. Wednesday, May 19, the Ministry of Health reports.
286 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 209,508.
The COVID-19 death toll has increased by 11 to 4,357. The figure does not include the deaths of 1,067 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 6,436 active cases. As many as 1,046,412 tests have been performed in the country since the disease outbreak.