28.05.2021. Կորոնավիրուսի 104 նոր դեպք է գրանցվել, 9 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2835 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 104 նոր դեպք: Առողջացել է 301 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 222513 դեպք, որոնցից 212566-ն` առողջացած, 4423-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1081 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5504 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4443 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1075450 թեստավորում:

28.05.2021. За сутки в Армении подтверждено 104 новых случая заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 104 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2835 тестах), выздоровел 301 человек.
За минувшие сутки скончались 9 человек с коронавирусом, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава, был диагностирован COVID-19, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 28 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 222513. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 212566 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4423.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1081.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5504 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 4443 пациента. В общей сложности было проведено 1075450 тестирований.