28.05.2021. Կորոնավիրուսի 104 նոր դեպք է գրանցվել, 9 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2835 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 104 նոր դեպք: Առողջացել է 301 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 222513 դեպք, որոնցից 212566-ն` առողջացած, 4423-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1081 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5504 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4443 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1075450 թեստավորում:

Armenia has confirmed 104 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 222,513 as of 11 a.m. Friday, May 28, the Ministry of Health reports.
301 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 212,566.
The COVID-19 death toll has increased by 7 to 4,423. The figure does not include the deaths of 1,081 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,443 active cases. As many as 1,075,450 tests have been performed in the country since the disease outbreak.