31.05.2021. Կորոնավիրուսի 34 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 2655 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 34 նոր դեպք: Առողջացել է 227 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ: Նրանցից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 222670 դեպք, որոնցից 213208-ն` առողջացած, 4438-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1082 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5520 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3942 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1083960 թեստավորում:

Armenia’s daily coronavirus cases rise by 34 on May 31
Armenia has confirmed 34 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 222,670 as of 11 a.m. Monday, May 31, the Ministry of Health reports.
227 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 213,208.
The COVID-19 death toll has increased by 6 to 4,438. The figure does not include the deaths of 1,082 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,942 active cases. As many as 1,083,960 tests have been performed in the country since the disease outbreak.