Հայաստանում երեկ կատարվել է 3516 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 71 նոր դեպք: Մեկ օրում առողջացել է 73 մարդ, մահացել է 5 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հուլիսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 226 459 դեպք, որոնցից 217 731 -ն` առողջացած, 4547-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1108 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5655 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3073 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 238 211 թեստավորում:

12.07.2021. За сутки в Армении подтвержден 71 новый случай заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтвержден 71 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 3516 тестах), выздоровели 73 человека.
За сутки от коронавируса скончались 5 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава, хоть и был зарегистрирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 понедельника, 12 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 226 459. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 217 731 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4547.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1108.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5655 пациентов с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 3073 пациента. В общей сложности было проведено 1 238 211 тестирований.