Մեկ անձի ծառայող ոստիկանության աշխատակիցներն այսօր բիրտ ուժի կիրառմամբ բերման են ենթարկել նաև Para.TV-ի առցանց հեռուստատեսության փոխտնօրեն, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Անժելա Նալբանդյանին։ Նա 3 ժամ անց ազատ է արձակվել ոստիկանության Մաշտոցի բաժնից։ Այս մասին գրում է yerkir.am կայքը։
Հիշեցնենք, որ բերման էր ենթարկվել նաև «Հայաստան»դաշինքի մեկ այլ անդամ, քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանը։
«ԵՄ ներկայացուցիչ Շառլ Միշելի` Հայաստան այցին ընդառաջ` ՀՅԴ երիտասարդներն այսօր՝ հուլիսի 17-ին, շարունակել են բողոքի ակցիան, որն սկսել էին երեկ երեկոյան։
Ոստիկանությունը, սակայն, ոչ միայն խոչընդոտել է մի խումբ անձանց՝ բացարձակապես խաղաղ բնույթ կրող ակցիայի իրականացմանը, այլև բիրտ ուժի կիրառմամբ բոլորին բերման է ենթարկել ոստիկանության բաժիններ»,- գրում է yerkir.am կայքը։

Полиция подвергла приводу также замдиректора PARA TV Анжелу Налбандян
Сотрудники полиции, прислуживающие одному лицу, сегодня применением грубой силы подвергли приводу замдиректора агентства PARA TV, члена альянса «Армения» Анжелу Налбандян.
Спустя 3 часа она была выпущена на свободу из маштоцкого отделения полиции, пишет yerkir.am.
Напомним, что ранее утром был подвергнут приводу другой член альянса «Армения», политолог Гегам Назарян.
Задержание Налбандян произошло при освещении акции протеста молодежного крыла партии «Дашнакцутюн», которая продолжилась сегодня в связи с приездом председателя Евросовета Шарля Мишеля.
Полиция не только препятствовала осуществлению абсолютно мирной акции группы лиц, но и применением грубой силы всех подвергла приводу в отделения полиции»,- пишет сайт.