Երևանի Արցախի փողոցում գտնված նորածինը պատրաստ է դուրսգրման
Հուլիսի 14-ին «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիրի մանկական և նորածնային վերակենդանացման կլինիկա տեղափոխված նորածինը, որը համալսարանական մասնագետների հսկողության տակ էր, առողջացել է և պատրաստ է դուրսգրման: Այս մասին հայտնում են «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիրից:
Հիշեցնենք, որ Երևանի Արցախի փողոցի 15 շենքի մուտքերից մեկի մոտից «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցային համալիր էր տեղափոխվել նորածին երեխա, որը ոչ հիվանդանոցային պայմաններում պահվելու արդյունքոմ ուներ ինֆեկցիաներ, շնչառական անբավարարություն:

Найденная у порога квартиры на улице Арцаха новорожденная готова к выписке
Новорожденная, находящаяся под наблюдением медиков клиники университетского больничного комплекса «Мурацан», выздоровела и готова к выписке. Об этом сообщают из клиники.
Напомним, что 14-го июля у порога одной из квартир здания N15 по улице Арцаха был обнаружен подкидыш – новорожденная девочка. У нее из-за содержания во внебольничных условиях были обнаружены инфекции, кислородная недостаточность. Девочка была госпитализирована в реабилитационную клинику университетского больничного комплекса «Мурацан», где ей была оказана необходимая медпомощь.