23.07.2021. Կորոնավիրուսի 221 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդ
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5653 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 221 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 120 մարդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք:
Հուլիսի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 228 382 դեպք, որոնցից 218 796 -ն` առողջացած, 4579-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1113 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5692 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3894 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 293 032 թեստավորում:

Armenia has confirmed 221 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 228,382 as of 11 a.m. Friday, July 23, the Ministry of Health reports.
120 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 218,796.
The COVID-19 death toll has increased by 4 to 4,579. The figure does not include the deaths of 1,113 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,894 active cases. As many as 1,293,032 tests have been performed in the country since the disease outbreak.