13.09.2021. Կորոնավիրուսի 296 նոր դեպք է գրանցվել, 17 հիվանդ մահացել է
Հայաստանում սեպտեմբերի 12-ին կատարվել է 4178 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 296 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 577 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 17 դեպք: Նրանցից -ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, սեպտեմբերի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 249 146 դեպք, որոնցից 233 105-ն` առողջացած, 5018-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1175 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6193 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9848 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 616 849 թեստավորում:

13.09.2021. За сутки в Армении подтверждено 296 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 296 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4178 тестах), выздоровели 577 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 17 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1175.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 13 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 249 146. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 233 105 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5018.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6193 зараженных коронавирусом пациента.
Фактически на лечении на данный момент находятся 9848 пациентов. В общей сложности было проведено 1 616 849 тестирований.