Վիետնամում Հայաստանի դեսպանությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․
«Հայաստանի Հանրապետության Անկախության 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում՝ սեպտեմբերի 20-ին՝ հեռահար ձևաչափով տեղի ունեցավ Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վահրամ Կաժոյանի հանդիպումը Վիետնամի բարեկամության կազմակերպությունների միության (Vietnam Union of Friendship Organizations - VUFO) և Վիետնամ-Հայաստան բարեկամության ասոցիացիայի (Vietnam-Armenia Friendship Association - VAFA) անդամների հետ:
Հանդիպման ժամանակ ելույթով հանդես եկան ՎՍՀ-ում ՀՀ դեսպան Վահրամ Կաժոյանը, Վիետնամի բարեկամության կազմակերպությունների միության Եվրոպայի վարչության փոխնախագահ տիկին Նգույեն Թի Թու Գիանգը (Ms. Nguyen Thi Thu Giang) և Վիետնամ-Հայաստան բարեկամության ասոցիացիայի փոխնախագահ և գլխավոր քարտուղար պարոն Մայ Քուանգ Վինը (Mai Quang Vinh):
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Վիետնամում ՀՀ դեսպանության երկրորդ քարտուղար Արամազդ Մուրադյանը և դեսպանության անձնակազմը»:

In the framework of the events dedicated to the 30th Anniversary of Independence of the Republic of Armenia, Ambassador of Armenia to the Socialist Republic of Vietnam Vahram Kazhoyan had an online meeting with the Members of The Vietnam Union of Friendship Organizations - VUFO) and (Vietnam-Armenia Friendship Association -VAFA), on September 20, 2021, the Embassy reported.
During the meeting, Ambassador of the Republic of Armenia to the Socialist Republic of Vietnam Vahram Kazhoyan, Ms. Nguyen Thi Thu Giang, Deputy Director General of Europe Department of the Vietnam Union of Friendship Organizations and Vice President and Secretary General of the Vietnam-Armenia Friendship Association addressed the participants of the online event.
Second Secretary of the Embassy of the Republic of Armenia Aramazd Muradyan and the staff of the Embassy participated in the meeting.
In his remarks the Ambassador stressed that in order to strengthen the people to people ties, it is necessary to promote and develop those relations which are directly involving lives of people, such as, tourism, culture, education.