01.10.2021. Կորոնավիրուսի 934 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 22 հիվանդ
Հայաստանում սեպտեմբերի 30-ին կատարվել է 11385 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 934 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 728 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 22 դեպք։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 262 631 դեպք, որոնցից 242 569-ն` առողջացած, 5339-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1211 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6550 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 13512 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 724 070 թեստավորում։

01.10. 2021. За сутки в Армении подтверждено 934 новых случая заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 934 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 11 385 тестах), выздоровели 728 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 22 человека, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1211.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6 550 зараженных коронавирусом пациентов.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 1 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 262 631. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 242 569. Число случаев с летальным исходом составило 5339.
Фактически на лечении на данный момент находятся 13 512 пациентов. В общей сложности было проведено 1 724 070 тестирований.