14.10.2021. Կորոնավիրուսի 1589 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 29 հիվանդ
Հայաստանում հոկտեմբերի 13-ին կատարվել է 12 522 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1589 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մեկ օրում առողջացել է 754 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 29 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, հոկտեմբերի 14-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 276 666 դեպք, որոնցից 251 330-ն` առողջացած, 5675-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1231 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 6906 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 18 430 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 839 622 թեստավորում։

14.10.2021. В Армении подтверждено 1589 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 29 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1589 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 12 522 тестах), выздоровели 754 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 29 человек.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 14 октября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 276 666. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 251 330 человек. Число случаев с летальным исходом составило 5675.
Зарегистрирован также 1231 случай смерти, когда, согласно сообщению Минздрава РА, у пациентов был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
С начала пандемии в Армении, согласно официальным данным, скончались 6906 зараженных коронавирусом пациентов.
Фактически на лечении на данный момент находятся 18 430 пациентов с коронавирусом. В общей сложности было проведено 1 839 622 тестирования.