18.12.2021. Կորոնավիրուսի 156 նոր դեպք է գրանցվել, 10 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 17-ին կատարվել է 6549 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 156 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 511 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 10 դեպք: Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 18-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 343 506 դեպք, որոնցից 328 050 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 6072 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7893 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1491 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

18.12.2021. В Армении подтверждено 156 новых случаев COVID-19, скончались 10 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 156 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6549 тестах), выздоровели 511 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 10 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1491.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 18 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 343 506. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 328 050. На данный момент получают лечение 6072 пациента.