ԱԻՆ և ոստիկանության կինոլոգիական և սակրավորական խմբերը ավարտել են որոնողական աշխատանքները Երևանի մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն», «Մարշալ Բաղրամյան» և «Հանրապետության Հրապարակ» կայարաններում․ պայթուցիկ սարքեր չեն հայտնաբերվել։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից։
Հիշեցնենք, որ այսօր, ժամը 12։57-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում պայթուցիկ սարքեր են տեղադրված։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական խումբը և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական ջոկատը:
Ժամը 13։30-ի դրությամբ Երևանի մետրոպոլիտենի աշխատանքները դադարեցվել են։ Ուղևորներն ու աշխատակազմը տարահանվել են։
ԱԻ նախարարի հրամանով որոնողական աշխատանքները համակարգելու նպատակով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ տնօրեն փ/ծ գնդապետ Արմեն Գասպարյանը և ՓԾ տնօրենի տեղակալ փ/ծ գնդապետ Տիգրան Պետրոսյանը:

На трех станциях метро в Ереване взрывных устройств не обнаружено
Кинологические и саперные группы МЧС и Полиции Армении завершили поисковые работы на станциях «Дружба» (Барекамутюн), «Маршал Баграмян» и «Площадь Республики» ереванского метрополитена, взрывных устройств не обнаружено.  Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении.
Напомним, 20 июля, в 12։57, в Национальный центр кризисного управления МЧС Армении поступил сигнал о том, что на станциях метро в Ереване заложены взрывные устройства.
На место происшествия выехали кинологическая группа Центра по осуществлению спасательных работ специального назначения Управления спасательных сил спасательной службы и инженерно-саперный отряд коллективного центра сил гражданской обороны Управления гражданской обороны.