Վթարի հետևանքով չորս զինծառայող տեղափոխվել է հիվանդանոց
Մարտի 15-ին տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով Զանգեզուրի կայազորային հոսպիտալ է տեղափոխվել 4 զինծառայող, որոնցից երեքի վիճակը եղել է բավարար, մեկի վիճակը՝ միջին ծանրության։  Այս մասին հայտնում են Քննչական կոմիտեից։
Ըստ աղբյուրի, նախնական տվյալներով վերջիններս վնասվածքներն ստացել են մարտի 15-ին, ժամը 13:30-ի սահմաններում, Սիսիան-Իշխանասար ճանապարհի 3 կմ հատվածում նրանցից մեկի կողմից վարած Մերսեդես CLK 320 մակնիշի ավտոմեքենայով՝ մեքենայի կառավարումը կորցնելու հետևանքով ճանապարի երթևեկելի գոտուց դուրս գալու և դաշտամիջյան հատվածում մոտ 15 մետր գլորվելու հետևանքով:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ, ինչպես նաև դատաավտոտեխնիկական փորձաքննություն:
ՔԿ-ից հայտնում են որ ավտոմեքենայի վարորդը ենթարկվել է սթափության զննման, ըստ որի վերջինիս օրգանիզմում ալկոհոլ չի հայտնաբերվել:

СК Армении: В результате ДТП в больницу попали 4 военных
15 марта 2023 года с телесными повреждениями различной степени в Зангезурский гарнизонный госпиталь были доставлены 4 военнослужащих, состояние 3 из них медики оценили как удовлетворительное, одного – как средней тяжести. Об этом сообщает Следственный комитет РА.
Согласно источнику, по предварительным данным, последние получили травмы 15 марта, около 13:30, в ДТП на 3-км автодороги Сисиан-Ишханасар.
Автомобиль марки Mercedes-Benz CLK 320, за рулем которого находился один из них, потерял управление, съехал с проезжей части дороги и скатился на 15 м в поле.
По факту инцидента в 8-м гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления СК РА инициировано уголовное производство по признакам части 1 статьи 342 УК РА.
В ходе предварительного следствия проведен осмотр места происшествия, назначены судебно-медицинские экспертизы, а также судебная автотехническая экспертиза.
Из СК сообщают, что водитель автомобиля прошел проверку на трезвость, согласно которой в его организме не было обнаружено алкоголя.