Վիտալի Բալասանյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել
Արցախի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար, ԱՀ նախագահի նախկին գլխավոր խորհրդական գեներալ-մայոր Վիտալի Բալասանյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Վ.Բալասանյանի  պաշտան Ռաֆայել Մարտիրոսյանը։
Նա հայտնեց,  որ երեկ դատական նիստը հետաձգվել էր, այսօր կշարունակվի ժամը 11։30-ին։
Հիշեցնենք, որ Վիտալի Բալասանյանը ձերբակալվել է հուլիսի 13-ի երեկոյան ԱՀ Քրեական օրենսգրքի 337 հոդվածի 1-ին մասով հանցանք  կատարելու կասկածանքով ( իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության գործադրում): Վիտալի Բալասանյանի՝ ձերբակալված որդին, եղբայրը, քեռորդին արդեն ազատ են արձակվել։

В суд подано ходатайство об аресте бывшего секретаря совета безопасности Республики Арцах, героя Арцаха генерала Виталия Баласаняна. Об этом Panorama.am сообщил его адвокат Рафаел Мартиросян.
Ходатайство об избрани в отношении Виталия Баласаняна меры пресечения в виде заключения под стражу будет рассмотрено в суде общей юрисдикции первой инстанции Арцаха.
Адвокат отметил, что вчера судебное заседание было отложено, сегодня продолжится в 11:30.
Виталию Баласаняну предъявлено обвинение в по части 1 статьи 337 (применение насилия, не опасного для жизни или здоровья, либо угроза применения насилия в отношении представителя власти), пункту 1 части 3 статьи 185 (присвоение в особо крупных размерах) и статье 279 УК Арцаха.