Արցախից 13 բուժառու է տեղափոխվել Հայաստան
Այսօր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 13 բուժառուներ ուղեկցողների հետ միասին,  անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 5 բուժառուների, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 91 հիվանդ, 5 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Из блокадного Арцаха в Армению перевезены 13 пациентов
Сегодня, 12 сентября, при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста (МКК) 13 пациентов вместе с сопровождающими перевезены из «Республиканского медицинского центра» министерства здравоохранения Республики Арцах (НКР) в специализированные медицинские центры Республики Армения для получения неотложной специализированной медпомощи.
Согласно сообщению пресс-службы министерства здравоохранения Арцаха, планируется, что в течение дня еще 5 пациентов, в рамках государственного заказа направленные на лечение в Армению, вернутся на машинах МККК в Арцах.
Стационарное лечение в ЗАО «Республиканский медицинский Центр» проходит 91 пациент, 5 пациентов находятся в реанимационном отделении, 3 из них – в крайне тяжелом состоянии.