ՔՊ-ն փակ գաղտնի ընտրակարգով միաձայն՝ 67 կողմով Վճռաբեկ դատարանի երկու դատավոր ընտրեց
ԱԺ Հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը, մինչև քվեարկութրյամբ ԱԺ նիստերի օարակարգի սպառմանն անցնելը, ներկայացրեց Վճռաբեկ դատարանի երկու դատավորների փակ, գաղտնի քվեարկության արդյունքները:
Նա ասաց, որ Վճռաբեկ դատարանի Քաղաքացիական պալատի թափուր տեղի համար ԲԴԽ-ն առաջադրել էր Կարեն Թումանյանի, Գուրգեն Մալխասյանի և Նաիրա Հովսեփյանի թենածությունները:
Բաբայանի տեղեկացմամբ՝ ԱԺ 107 պատգամավորից փակ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է 67 պատգամավոր, որոնք միաձայն ընտրել են Նաիրա Հովսեփյանին:
Վճռաբեկ դատարանի քրեական պալատի թափուր տեղի համար ԲԴԽ-ի առաջադրած Դավիթ Խաչատուրյանի, Անահիտ Հակոբյանի և Մանվել Շահվերդյանի թեկնածություններից, կրկին միաձայն՝ 67 կողմով ընտրել են ԲԴԽ գործող անդամ Դավիթ Խաչատուրյանի թեկնածությունը:

The pro-government majority in the Armenian parliament on Wednesday voted to elect two new justices of the Court of Cassation.
67 MPs, all from the ruling Civil Contract party, voted unanimously to elect Naira Hovsepyan a judge of the court’s Civil Chamber in a secret ballot.
Separately, David Khachaturyan was unanimously elected a judge of the Criminal Chamber at the Cassation Court.
They had been nominated for the vacant posts by the Supreme Judicial Council (SJC), a state body overseeing Armenian courts.