Ձյան ծածկը Ջերմուկում հասնում է 85սմ, Մարտունիում՝ 58սմ
Հարավից հզոր ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ հանրապետության ամբողջ տարածքում շարունակվում են դիտվել առատ տեղումներ, Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի լեռներում, Գեղարքունիքում, Սյունիքի լեռնային և  նախալեռնային գոտիներում՝ ձյան տեսքով։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հաղորդմամբ, ձյան ծածկի առավելագույն բարձրությունն այս պահին Արագածի մերձգագաթային մասում կազմում է 156սմ, Ջերմուկում՝ 85սմ, Ամբերդում՝ 75սմ, Մարտունիում՝ 58սմ,  մյուս լեռնային մարզերում՝ 20-50սմ։
Հանրապետության առանձին շրջաններում 24 ժամում թափվել է ամսական նորմայի չափ տեղում։ Այսօրվա դրությամբ բոլոր մարզերում տեղումների քանակը գերազանցել է ամսական նորման և հիմնականում կազմում է նորմայի 150-200, առանձին հատվածներում մինչև՝ 276 տոկոսը։
Այս պահի դրությամբ հանրապետության առանձին շրջաններում տեղումները շարունակվում են։  Մարտի 20-ի կեսօրից հետո  տեղումները կարճ ժամանակով կդադարեն։ Մարտի 21-ին Միջերկրական ծովի շրջաններից մեզ է մոտենում հաջորդ ցիկլոնը, ինչի արդյունքում շրջանների մեծ մասում տեղումներ կվերսկսվեն, որոնք լեռնային մարզերում կրկին կլինեն ձյան տեսքով։

Безумный март в Армении: снежный покров в Джермуке достигает 85 см, в Мартуни – 58 см
В связи с проникновением мощного циклона с юга на всей территории Армении 19 марта наблюдались обильные осадки, причем в Шираке, Лори, предгорьях Тавуша, горах Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора, в горах и предгорьях Гегаркуника и Сюника – в виде снега.
Как сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, максимальная высота снежного покрова в настоящее время у вершины горы Арагац  –156 см, в Джермуке – 85 см, в Амберде – 75 см, Мартуни – 58 см, в других горных областях – 20-50 см.
В отдельных областях Армении за сутки выпала месячная норма осадков. На сегодняшний день количество осадков во всех областях превысило месячную норму и составляет в основном 150-200% процентов нормы, в некоторых районах – до 276 %.
На данный момент в некоторых регионах Армении осадки продолжаются. Днем 20 марта осадки ненадолго прекратятся. 21 марта со Средиземного моря на территорию Армении надвигается еще один циклон, из-за которого в большинстве районов осадки возобновятся, на высоте выше 1500 метров выпадет снег.