Միջերկրական ծովից հզոր ցիկլոն է գալիս Հայաստան
Միջերկրական ծովից հզոր ցիկլոնի ներթափանցմամբ պայմանավորված՝ մարտի 22-ին և 23-ին կեսօրից հետո և երեկոյան ժամերին հանրապետության ամբողջ տարածքում
սպասվում են տեղումներ, Շիրակում, Լոռիում, Տավուշի նախալեռներում, Արագածոտնի, Կոտայքի, Վայոց ձորի լեռներում, Գեղարքունիքում՝ ձյան տեսքով։
ՇՄՆ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը տեղեկացնում է, որ առանձին հատվածներում տեղումները կլինեն ինտենսիվ։
Առանձին շրջաններում սպասվում է ամպրոպ, քամու ուժգնացում՝ 20-25մ/վ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։

Надвигающийся на Армению новый мощный циклон принесет осадки и усиление ветра до 25м/с
В связи с проникновением мощного циклона со Средиземного моря после полудня и в вечерние часы 22 и 23 марта на всей территории Армении ожидаются осадки.
В Шираке, Лори, предгорьях Тавуша, горах Арагацотна, Котайка, Вайоц Дзора и в Гегаркунике осадки будут в виде снега.
Как сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении, местами осадки будут интенсивными.
В ряде регионов республики ожидаются грозы, усиление ветра до 20-25 м/с, метель, низкая горизонтальная видимость.