Սոնա Հովհաննիսյանն այլևս Կոնսերվատորիայի ռեկտորը չէ
Հունիսի 13-ից  Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի  ռեկտորի պաշտնոկատարն է Ծովինար Մովսիսյանը մինչև ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ռեկտորի ընտրությունն ու նշանակումը։
Այս մասին հայտնում են Կոնսերվատորիայից։
Հիշեցնենք, որ 2019 թվականի մայիսից Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ռեկտորն էր Սոնա Հովհաննիսյանը։
Ավելլի վաղ ArmLur.am-ը գրել էր, որ Սոնա Հովհաննիսյանը իր թեկնածությունը չի առաջադրելու գալիք ընտրություններում:
«Իմ ժամանակը լրանում է, և ժամկետը լրանալու հետ մեկտեղ՝ ես շատ դժվար ժամանակ եմ պաշտոնավարել և հիմա շատ եմ ուզում լիարժեքորեն վերադառնալ իմ ստեղծագործական կյանքին», -ասել էր Հովհաննիսյանը

Сона Ованнисян – более не ректор Ереванской консерватории
С 13 июня 2024 года исполняющим обязанности ректора Ереванской государственной консерватории имени Комитаса является Цовинар Мовсисян - до выборов ректора в порядке, установленном законодательством Армении. Об этом говорится в заявлении, распространенном Ереванской государственной консерватории имени Комитаса.
Напомним, с мая 2019 года ректором Ереванской государственной консерватории имени Комитаса была Сона Ованнисян.
Ранее ArmLur.am писал о том, что Ованнисян не собирается выдвигать свою кандидатуру на должность ректора на предстоящих выборах.