Հոկտեմբերի 2-ից մուտք ենք գործելու պայքարի նոր փուլ, որը ես կոչել եմ հաղթանակի ու լույսի շրջան. Բագրատ Սրբազան
15:12 24/09/2024
«Հոկտեմբերի 2-ից մուտք ենք գործելու պայքարի նոր փուլ, որը ես կոչել եմ հաղթանակի ու լույսի շրջան։ Հաղթանակով ձեռք բերված լույսի և լույսով ձեռք բերված հաղթանակի շրջան, ինչը լինելու է մեր համառ, աննահանջ ու հետևողական պայքարի առաջին ազդարարը»,- ուղիղ եթերում ասում է «Սրբազան պայքար» շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
Բագրատ Սրբազանը նշեց, որ հոկտեմբերի 2-ին՝ ժամը 18․30-ին, Հանրապետության հրապարակից կսկսվեն իրենց  հետագա բոլոր գործողությունները։
«Այո՛, մենք քննարկել ենք մեր բոլոր գործողությունները, մեթոդաբանությունը, մարտավարությունը, որոնք մեզ խոչընդոտել են կամ ինչ-որ ձևով արգելել են, որ մեր ծրագրի վերջնարդյունքին հասնենք:
Այո՛, սա պայքար ու շարժում է, որը սահմանափակված չէ կուսակցական գաղափարախոսությամբ, այլ յուրաքանչյուրի պայքարն է, ովքեր հայրենիք ունեն՝ անկախ տարաձայնություններից, մեկնաբանություններից: Այս պայքարն անձնական գիտակցության, անձնական դրսևորման միջավայր պետք է դառնա յուրաքանչյուրիս համար: Եթե ոմանց համար սա քաղաքական գործընթաց է, ինձ համար սա կյանք է»:
Սրբազանի խոսքով, շատերն ասում են, թե պայքարը ծրագիր չկա. «Մեր ծրագիրը մեկն է՝ չաիրքի հեռացումը։  Նրանք, ովքեր ծրագիր ունեն, թող գան և իրականացնեն: Այս պայքարը բոլորինն է»:
Բագրատ Սրբազանի խոսքն ամբողջությամբ՝ տեսանյութում։

Архиепископ Баграт Галстанян: Со 2 октября мы вступим в новую фазу борьбы, которую я назвал периодом победы и света
«Со 2 октября мы вступим в новую фазу борьбы, которую я назвал периодом победы и света. Периодом достигнутой победой света и достигнутой светом победы, который станет предвестником нашей упорной, неотступной, последовательной борьбы», – заявил 24 сентября в прямом эфире лидер движения «Священная борьба», архиепископ Баграт Галстанян.
По его словам, 2 октября в 18:30 с Площади Республики в Ереване начнутся все их дальнейшие действия.
«Да, мы обсудили все наши действия, методологию, тактику, которые мешали нам или каким-то образом препятствовали добиться окончательного результата.
Да, это борьба и движение, не ограниченные партийной идеологией, это борьба каждого, у кого есть Родина – независимо от разногласий и комментариев», – сказал архиепископ Баграт Галстанян, добавив: «Если для кого-то это политический процесс, то для меня это жизнь».
Многие говорят, что у борьбы нет программы, отметил архиепископ. «У нас одна программа – отстранение зла. Пусть те, у кого программа есть, придут и реализуют ее. Эта борьба всеобщая», – указал он.