Ադրբեջանը չի մասնակցի Հայաստանում կայանալիք զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությանը
Նոյեմբերի 20-24-ը Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայանալիք զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 37-րդ առաջնությանը Ադրբեջանը չի մասնակցելու։ Ասուլիսում այս մասին ասաց ՀՀ ՊՆ զինված ուժերի ֆիզիկական պատրաստության և սպորտի ծառայության պետ, գնդապետ Արման Դավթյանը։
«Ռազմական սպորտի միջազգային խորհրդի միջոցառումների հրավերներն ուղարկվում են ոչ թե կազմակերպիչ երկրի կողմից, այլ Խորհրդի կողմից և չի կարող որևէ երկրի հրավեր չուղարկվել։  Ադրբեջանի հավաքականը հայտ չի ներկայացրել և չի ժամանել Հայաստան»,- նշեց նա։

Азербайджан не примет участия в армейском чемпионате мира по борьбе в Армении
С 20 по 24 ноября в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване пройдет 37-й чемпионат мира по борьбе среди военнослужащих с участием свыше 400 спортсменов из 24 стран. Азербайджан не примет участия в первенстве.
Об этом на пресс-конференции заявил начальник службы физической подготовки и спорта Вооруженных сил МО РА, полковник Арман Давтян.
«Приглашения на мероприятия Международного совета военного спорта отправляются советом, а не страной-организатором, и не может быть, чтобы приглашение не было отправлено в какую-нибудь страну. Сборная Азербайджана не подавала заявки на участие и не прибыла в Армению», - отметил он.