Արագածոտնի մարզպետի օգնական-խորհդականի մոտ հայտնաբերվել է խոշոր չափի թմրամիջոց
Դեկտեմբերի 16-ին, ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավորությամբ վարչության ոստիկանության Աշտարակի բաժնի ծառայողները հերթական օպերացիան են իրականացրել՝ Արագածոտնի մարզում:
«Աշտարակի ոստիկանությունում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի՝ ժողովրդին հայտնի՝ Ագարակ-Աշտարակ խաչմերուկում «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենայում թմրանյութ կա:
Տեղում Աշտարակի ոստիկանները մեկնում են Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Աշտարակ-Ագարակ այդ հատվածը, ու հայտնաբերում են կասկածելի «Mercedes»-ը, ինչից հետո վարորդին թմրանյութ պահելու, օգտագործելու և տարածելու կասկածանքով տեղափոխում են ոստիկանության Աշտարակի բաժին:
Տեղում անձնական զննությամբ պարզվում է, որ ստացված օպերատիվ տեղեկությունը հավաստի է:
Վարորդի մոտ հայտնաբերում են խոշոր չափի թմրամիջոց՝ «մարիուխուանա» տեսակի:
Դեպքի փաստով ոստիկանության Աշտարակի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք հնարավոր է փոխանցվեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչություն:
Կասկածանքով ոստիկանություն տեղափոխված Արմեն Մարկոսյանը աշխատում է՝ որպես Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանի օգնական-խորհդական»,-հայտնում է shamshyan.com-ը։

Помощник губернатора Арагацотнской области Армении задержан по подозрению в хранении наркотиков
Помощник-советник губернатора Арагацотнской области Армении Армен Маркосян подвергнут приводу. Согласно сведениям, которые приводит shamshyan.com, причиной стало обнаружение у него наркотического средства (марихуаны) в крупном размере.
Сотрудники аштаракского отдела полиции при реализации полученных оперативных данных на одном из участков дороги Агарак-Аштарак по обоснованному подозрению в незаконном хранении наркотиков 16 декабря задержали и доставили в отдел мужчину.
Как отмечается, в ходе осмотра на месте полицейские выяснили, что полученная оперативная информация достоверна. У него обнаружили наркотические средства (марихуану) в крупном размере.
«По факту происшествия в Аштаракском отделе полиции составлены документы, которые могут быть переданы в Следственное управление Следственного комитета РА по Арагацотнской области.
Доставленный в полицию по подозрению Армен Маркосян работает помощником-советником губернатора Арагацотна Сергея Мовсисяна», – сообщает shamshyan.com .