Քաղաքապետարանի պաշտոնյաները կալանավորվել են. Ովքե՞ր են նրանք
Երեկ կաշառքի գործով ձերբակալված 8 անձանցից 4-ի վերաբերյալ հակակոռուպցիոն կոմիտեն կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդություններ է ներկայացրել։  Panorama.am-ին կոմիտեից հայտնեցին, որ բոլոր միջնորդություննեը բավարարվել են։
Կալանավորվածներից երկուսը քաղաքապետարանի պաշտոնատար անձինք են։
Այսպիսով, կալանավորվել են  Երևանի Քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության նախկին պետ Ռոբերտ Դարբինյանը, քաղաքապետարանի աշխատակազմի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության տարածքային 2-րդ բաժնի պետ Միքայել Ղիմոյանը, հասարակական կարգի պահպանության ծառայության պետ Արամ  Գյուլզադյանը, Քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության պետի նախկին տեղակալ Արամ Այվազյանը։

Четверо из восьми лиц, задержанных накануне, 5 февраля, в мэрии Еревана по делу о взятке, арестованы.
Суд удовлетворил ходатайства Антикоррупционного комитета РА об избрании в отношении 4 из 8 задержанных лиц меры пресечения в виде заключения под стражу. Об этом Panorama.am сообщили в Антикоррупционном комитете Армении.
Двое из четверых арестованных лиц – должностные лица мэрии Еревана.
Так, арестованы экс-начальник управления по градостроительству и земельному надзору мэрии Еревана Роберт Дарбинян, начальник второго территориального отдела управления по градостроительству и земельному надзору Микаел Гимоян, начальник службы охраны общественного порядка Арам Гюлзадян, заместитель начальника управления по градостроительству и земельному надзору мэрии Арам Айвазян.