Վարդան Ղուկասյանին ձերբակալել է ԱՄՆ Միգրացիոն և մաքսային ոստիկանությունը. «Հետք»
Երեկ ԴՕԿ կուսակցությունը հայտարարություն էր տարածել, որում մանրամասներ էր ներկայացրել, թե ինչպես է կորել կապը կուսակցության հիմնադիր նախագահ Վարդան Ղուկասյանի հետ։ Ըստ հայտարարության` փետրվարի 21-ից Ղուկասյանի գտնվելու վայրը հայտնի չէ։ Այսօր նրա աջակիցները բողոքի ցույց են իրականացնելու ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց։
«Հետքը» պարզել է, որ Ղուկասյանն այժմ ձերբակալված է և գտնվում է Լաս Վեգասում ՝ Հենդերսոն ձերբակալվածների պահման վայրում (HENDERSON DETENTION CENTER):
ԱՄՆ Միգրացիոն և մաքսային ոստիկանության (ICE) կայքի որոնման համակարգով հնարավոր է գտնել ձերբակալված անձանց՝ ըստ նրանց անձնական տվյալների։

Вардана Гукасяна задержала Иммиграционная и таможенная полиция США - Hetq
Накануне, 27 февраля, основанная скандально известным блогером Варданом Гукасяном («Дог») партия «Демократия, закон и дисциплина» (по-армянски аббревиатура партии звучит как ДОК, созвучно с его прозвищем. – Ред.) выступила с заявлением, в котором представила, как прервалась связь с Гукасяном.
Согласно заявлению партии, местонахождение Гукасяна неизвестно с 21 февраля. Сегодня его сторонники проведут акцию протеста перед посольством США.
Как выяснило издание Hetq, в настоящее время Гукасян задержан и находится в Лас-Вегасе – в изоляторе HENDERSON DETENTION CENTER.
С помощью поисковой системы на сайте Иммиграционной и таможенной полиции США (ICE) можно находить задержанных по их персональным данным. Именно через эту систему изданию удалось найти информацию о задержании Вардана Гукасяна.