Ադրբեջանի բանտերում գտնվող հայերի կյանքը սպառնալիքի տակ է. Աբրահամյան
Բաքվում ընթացող «դատավարության» ժամանակ Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը հրաժարվել է պատասխանել իրեն ուղղված հարցերից:
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Սա տրամաբանական է նրանով, որ մինչ այդ, իր ուղերձով Վարդանյանը տեղեկացրել էր, որ նախաքննության փուլում, իրեն ընդամենը մի անգամ են հարցաքննել և ցուցմունքներ տալուց հրաժարվելուց հետո, իր անունից կեղծ ցուցմունքներ են գրվել:
Կեղծ ցուցմունքների վրա հիմնված կեղծ դատավարություն, որը ծայրից ծայր քաղաքական է:
Ադրբեջանի բանտերում գտնվող հայերի կյանքը սպառնալիքի տակ է, իսկ նրանց ֆիզիկական վիճակն ու հյուծվածությունը նույնիսկ լուսանկարներով/տեսանյութերով է տեսանելի:
Դեռ չեմ խոսում այն մասին, որ նրանք գտնվում են ահաբեկչական երկրում, որտեղ շարժվում են ջունգլիի կանոններով»։

Абрамян: Жизнь удерживаемых в азербайджанских тюрьмах армян под угрозой
В ходе продолжающегося в Баку «судебного процесса» экс-госминистр Арцаха Рубен Варданян отказался отвечать на адресованные ему вопросы.
Секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Это логично, поскольку до этого в своем обращении Варданян сообщил, что на этапе предварительного следствия его допрашивали всего один раз, а после его отказа давать показания от его имени были написаны ложные показания.
Сфабрикованный судебный процесс, основанный на ложных показаниях, – политический от начала и до конца.
Жизнь удерживаемых в азербайджанских тюрьмах армян находится под угрозой, а их физическое состояние и истощенность видны даже на фотографиях и видео.
Не говорю уже о том, что они находятся в террористической стране, где руководствуются  законами джунглей».