Ադրբեջանը, ըստ էության, պաշտոնականացրեց ևս մեկ նախապայման. Տիգրան Աբրահամյան
«Ադրբեջանը Հայաստանի իշխանության անկեղծությունը «գնահատելու» համար պահանջում է պատասխանատվություն ստանձնել «ագրեսորի», «օկուպանտ» լինելու, «ռազմական հանցագործություններ» կատարելու հարցում, ինչպես նաև` Ադրբեջանին հանձնելու այն գործիչներին, ովքեր ադրբեջանական իշխանությունների կողմից որպես հանցագործ են ներկայացվում»,-նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, ավելի վաղ, Բաքվում ընթացող «դատավարության» ժամանակ ներկայացվեց մեղադրանք, որով անցնում են Հայաստանի 2-րդ և 3-րդ նախագահները, բազմաթիվ բարձրաստիճան զինվորականներ, գործիչներ և ազգային ազատագրական պայքարի ակտիվ դեմքեր:
«Օրեր առաջ, սրան զուգահեռ Ադրբեջանում փաթեթավորվող կեղծ հանցագործություններից մեկի շրջանակներում, հիշատակվեց Սերժ Սարգսյանի անունը, ում դեմ արշավը նոր թափով է ընթանում:
Ադրբեջանը, ըստ էության, պաշտոնականացրեց ևս մեկ նախապայման` Հայաստանի հետ «խաղաղության» փաստաթուղթ ստորագրելու և հարաբերություններ հաստատելու համար:
Սա ևս մեկ անգամ ցույց է տալիս, որ Ադրբեջանի նպատակը Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորումը չէ, այլ քաղաքական քարտեզից վերջնական հեռացնելը»,-նշել է նա։

Тигран Абрамян: Азербайджан, по сути, оформил еще одно предварительное условие
«Дабы «оценить» искренность властей Армении, Азербайджан требует взять ответственность за роль «агрессора», «оккупанта», в вопросе совершения «военных преступлений», а также сдать Баку деятелей, которые азербайджанскими властями представляются как преступники», – отметил секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
По его словам, ранее во время проходящего в Баку судилища было представлено обвинение, по которому проходят второй и третий президенты Армении, многочисленные высокопоставленные военные, деятели и активные фигуры национальной освободительной борьбы.
«Несколько дней назад, параллельно этому, в рамках раскручиваемых в Азербайджане фейковых преступлений, прозвучало имя Сержа Саргсяна, кампания против которого набирает новые обороты.
Азербайджан, по сути, сделал официальным еще одно предварительное условие для подписания «мирного» документа с Арменией и установления отношений.
Это еще раз демонстрирует, что целью Азербайджана является не нормализация отношений с Арменией, а ее окончательное стирание с политической карты», – указал Абрамян.