Ադրբեջանը, ըստ էության, պաշտոնականացրեց ևս մեկ նախապայման. Տիգրան Աբրահամյան
«Ադրբեջանը Հայաստանի իշխանության անկեղծությունը «գնահատելու» համար պահանջում է պատասխանատվություն ստանձնել «ագրեսորի», «օկուպանտ» լինելու, «ռազմական հանցագործություններ» կատարելու հարցում, ինչպես նաև` Ադրբեջանին հանձնելու այն գործիչներին, ովքեր ադրբեջանական իշխանությունների կողմից որպես հանցագործ են ներկայացվում»,-նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով, ավելի վաղ, Բաքվում ընթացող «դատավարության» ժամանակ ներկայացվեց մեղադրանք, որով անցնում են Հայաստանի 2-րդ և 3-րդ նախագահները, բազմաթիվ բարձրաստիճան զինվորականներ, գործիչներ և ազգային ազատագրական պայքարի ակտիվ դեմքեր:
«Օրեր առաջ, սրան զուգահեռ Ադրբեջանում փաթեթավորվող կեղծ հանցագործություններից մեկի շրջանակներում, հիշատակվեց Սերժ Սարգսյանի անունը, ում դեմ արշավը նոր թափով է ընթանում:
Ադրբեջանը, ըստ էության, պաշտոնականացրեց ևս մեկ նախապայման` Հայաստանի հետ «խաղաղության» փաստաթուղթ ստորագրելու և հարաբերություններ հաստատելու համար:
Սա ևս մեկ անգամ ցույց է տալիս, որ Ադրբեջանի նպատակը Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորումը չէ, այլ քաղաքական քարտեզից վերջնական հեռացնելը»,-նշել է նա։

MP: Azerbaijan sets new condition for peace deal with Armenia
Azerbaijan has put forward another precondition for the conclusion of a peace agreement with Armenia, demanding that Yerevan take responsibility for being an “aggressor” and “occupier” and hand over individuals accused of “war crimes”, opposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan says.
In a social media post on Saturday, Abrahamyan stated that during a recent trial in Baku, accusations were leveled against Armenia's second and third presidents, as well as high-ranking military officials, public figures and leaders of the national liberation movement.
"In a parallel development, Azerbaijan has intensified its campaign against third Armenian President Serzh Sargsyan, implicating him in a fabricated criminal case. Essentially, Azerbaijan has now formalized yet another precondition for signing a ‘peace treaty’ with Armenia and establishing relations with the country," the MP wrote.
"This is yet another indication that Azerbaijan's true objective is not the normalization of relations with Armenia, but its complete removal from the political map," Abrahamyan added.