Գլխավոր դատախազը միջնորդել է, որ պատգամավորներ Հովիկ Աղազարյանին և Տարոն Մարգարյանին զրկեն անձեռնմխելիությունից
13:33 12/03/2025
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը միջնորդել է Ազգային ժողովին պատգամավորներ Հովիկ Աղազարյանի և Տարոն Մարգարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին։
Միջնորդությունները հրապարակվել են ՀՀ ԱԺ պաշտոնական կայքում։
Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու հիմքը՝ այստեղ։
Տարոն Մարգարյանի նկատմամբ քրեական հետպնադում հարուցելու հիմքը՝ այստեղ։
ԱԺ կայքում ներկայացված է նաև ԱԺ որոշումների նախագծերը, ըստ որոնց ԱԺ-ն տալիս է համաձայնությունը, որ պատգամավորների նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցվի։

Генпрокурор Армении обратилась в НС для лишения Овика Агазаряна и Тарона Маргаряна депутатской неприкосновенности
14:26 12/03/2025
Генеральный прокурор Армении Анна Вардапетян представила в Национальное Собрание РА  ходатайства о даче согласия на возбуждение уголовного преследования в отношении независимого депутата Овика Агазаряна, ранее исключенного из рядов правящей силы «Гражданский договор», и депутата от оппозиционной фракции «Честь имею» Тарона Маргаряна.
Ходатайства опубликованы на официальном сайте НС РА.
Основание для возбуждения уголовного преследования в отношении независимого депутата Овика Агазаряна здесь.