«Նման բան չի լինելու, Եվրադաշինքը չի կոալիցվելու որևէ քաղաքական ուժի հետ»,-այս մասին հայտարարել է Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Եվրադաշինք»-ի կողմից որպես Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Լևոն Բարսեղյանը։
Նշենք, այս օրերին հաճախ են հնչում հայտարարություններ, որ այս ուժը սպասարկում է իշխանության շահերը, ընտրություններից հետո կոալիցիա է կազմելու ՔՊ-ի հետ։
«Մենք համարում ենք, որ մեր ծրագիրն ամենալավն է։ Տարբեր պատճառներով որևէ քաղաքական ուժի հետ չենք կոալիցվելու։ Որևէ մեկի հետ բանակցություններ չենք վարելու, թե ձեր քվեները տվեք մեզ, մենք ձեզ պաշտոն կտանք։ Չի լինելու նմա բան։ Սա մեր վերջնական պատասխանն է բոլոր այդօրինակ հարցերին»,-ասաց նա։

EuroAlliance will not form a coalition with any political force running in the municipal elections in Gyumri, Armenia's second-largest city, its mayoral candidate, Levon Barseghyan, announced.
In recent days, there have been frequent claims that the political bloc serves the interests of the ruling Civil Contract party and plans to team up with it after the elections.
“We believe our election program is the best. For various reasons, we will not form a coalition with any political force. We are not engaging in negotiations where votes are exchanged for positions, it will never happen. This is our final response to all such questions,” Barseghyan stated on Wednesday.