Ռուբեն Մխիթարյան. Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե ՔՊ-ի հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ
«Օրվա ընթացքում կակտիվանան քաղաքացները։ Սպասում ենք ակտիվ մասնակցություն»,- լրագրողներին 31/18 ընտրատեղամասում նախքան քվեարկելն ասաց Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություներին մասնակցող «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Ռուբեն Մխիթարյանը՝ նշելով, որ բարձր տրամադրությամբ է գնում քվեարկության։
Նա կոչ արեց հատկապես երիտասարդներին անպայման մասնակցել քվեարկությանը. «Այս քաղաքն, իրոք, երիտասարդանալու կարիք ունի։ Իմ առաքելություններից մեկը համարում եմ դա՝ Գյումրին ստանա երիտասարդական ընթացք»։
Ռուբեն Մխիթարյանը փաստեց. «Ընդդիմադիր թեկնածուները մրցում են ոչ թե «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հետ, այլ պետական վարչական ռեսուրսի, Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ ղեկավար բարեկամի հետ»։

Рубен Мхитарян: Оппозиционные кандидаты на пост мэра Гюмри соперничают не с партией власти, а с административным ресурсом государства
11:46 30/03/2025
«В течение дня активность избирателей будет расти. Мы ожидаем высокой явки», – заявил сегодня, 30 марта, перед голосованием на избирательном участке 31/18 на внеочередных выборах в Совет старейшин города Гюмри Ширакской области Армении возглавляющий список партии «Моя сильная община», кандидат в мэры города от данной политсилы Рубен Мхитарян.
Мхитарян отметил, что идет на голосование в приподнятом настроении.
Кандидат в мэры Гюмри призвал особенно молодежь принять активное участие в выборах:
«Этот город действительно нуждается в омоложении. Одна из моих ключевых задач – дать Гюмри молодежный импульс».
Мхитарян также констатировал:
«Оппозиционные кандидаты на пост мэра Гюмри соперничают не с партией власти "Гражданский договор" (ГД), а с административным ресурсом государства, с родственником Сарика Минасяна (кандидата от ГД), занимающим высокую должность в СНБ».