Գյումրիի ընտրությամբ պետք է լուծել մեր խարխլված արժանապատվության հարցը. Ռուբեն Մխիթարյան
«Այս ընտրություններում հաղթանակի մասին երազում է, այս հաղթանակն ամենաշատը պետք է իշխող ուժին»,- 31/18 ընտրատեղամասում քվեարկելուց հետո լրագրողներին ասաց  Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություներին մասնակցող «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության նախընտրական ցուցակը գլխավորող Ռուբեն Մխիթարյանը։
Նա նշեց, որ Հայաստանը  հերթական օրհասական փուլում է  գտնվում, շատ կարևոր որոշումներ կայացնելու ժամանակահատվածում։
«Իշխող ուժի ղեկավարը մեր բոլորի անունից պատրաստվում է իր ստորագրությունը դնել փաստաթղթի տակ, այդ մասին ինքն է հայտարարել։ Այդ մարդկանց այստեղ հաղթանակը պետք է, որպեսզի իրենք թոզ փչեն թե  սեփական երկրի ժողովրդի, թե միջազգային հանրության աչքերում, որ լեգիտիմության ունեն  մեր բոլորի փոխարեն որոշումներ կայացնելու համար»,- ասաց Ռ.Մխիթարյանը։
Նա նշեց, որ իր խոսույթում անընդհատ եղել է թե քաղաքացիական, թե քաղաքական հռետորաբանություն։
«Իմ գիծն ու իմ պատկերացումները հետևյալն է՝ այո, ամեն ինչ  պետք է անել ու վստահ եմ արել ենք այս ընթացքում, որպեսզի Գյումրին չունենա «Քաղաքացիական  պայմանագիր» կուսակցությունը ներկայացնող քաղաքապետ։ Այո, կոչ եմ արել, հիմա էլ եմ կոչ անում գնալ ընտրության, քանի որ ձեր փոխարեն ոչ մեկ իրավունք չունի որոշում կայացնելու թե Գյումրիի, թե Հայաստանի ապագայի վերաբերյալ։
Գյումրիի ընտրություններում փորձելու ենք լուծել Գյումրիի հարցը, Հայաստանի ժողովրդին արթնացնելու իմպուլս տալու հարցը, այս ընտրությամբ լուծել մեր խարխլված արժանապատվության հարցը։ Գյումրիի ընտրություններով մենք ի վերջո փորձում ենք լուծել մեր քաղաքը վերջանակաապես վերականգնելու հարցը։
Ընտրություննեում ֆավորիտ համարում եմ հավաքական ընդդիմությանը, անուններ չեմ ասի։ Արդյունքները ցույց կտան այդ ամենը։
Ունեմ ներքին համոզմունք, որ Գյումրին «Քաղաքացիական պայմանագիրը» ներկայացնող քաղաքապետ չի ունենալու»։

Рубен Мхитарян: Выборами в Гюмри нужно решить вопрос нашего пошатнувшегося достоинства
«О победе на выборах в Совет старейшин Гюмри мечтает, больше всего она нужна правящей силе», – заявил в беседе с журналистами сегодня, 30 марта, после голосования на избирательном участке 31/18 на внеочередных выборах в Совет старейшин города Гюмри Ширакской области Армении возглавляющий список партии «Моя сильная община», кандидат в мэры города от данной политсилы Рубен Мхитарян.
Он отметил, что Армения переживает очередной судьбоносный этап, сейчас период принятия важных решений.
«Лидер правящей силы готовится поставить свою подпись под документом от имени всех нас, он сам об этом заявил. Этим людям нужна эта победа в Гюмри, чтобы пускать пыль в глаза как собственному народу, так и международному сообществу, создавая иллюзию легитимности для принятия решений от нашего имени», – сказал Рубен Мхитарян.
При этом Мхитарян отметил, в его выступлениях всегда присутствовали как гражданская, так и политическая риторика.
«Мой курс и мои представления таковы: да, нужно сделать все возможное – и я уверен, что мы это делали на протяжении всей кампании – чтобы мэром Гюмри не стал представитель партии “Гражданский договор”. Да, я призывал и сейчас призываю идти на выборы, потому что никто, кроме вас самих, не имеет права принимать решение о будущем как Гюмри, так и Армении.
На выборах в Гюмри мы пытаемся решить вопросы нашего города, дать импульс для пробуждения народа Армении, решить вопрос нашего пошатнувшегося достоинства. Эти выборы – наш шанс окончательно восстановить Гюмри.
Фаворитом на выборах считаю коллективную оппозицию, но называть конкретные имена не буду. Все покажут итоги голосования.
У меня есть внутреннее убеждение, что у Гюмри не будет представляющего “Гражданский договор” мэра», – отметил Мхитарян.